Witajcie!

Na początek kilka majowych ciekawostek kulturowych:
Jak Brytyjczycy świętują majowe święto ? Co to jest Maypole dancing?

1.Dla uczniów klas 7 i 8 proponuje powtórkę gramatyki oraz kolejny zestaw( nr 3 ) do ćwiczenia.
przed  przed egzaminem ósmoklasisty.
Na  lekcjach poprzedzających przymusową przerwę w spotkaniach w MDK omawialiśmy temat PRACA oraz skupiliśmy się na sposobach wyrażania planów i decyzji na przyszłość ( Unit 5 oraz repetytorium gramatyczne-str. 164). Proszę, wykonajcie ćwiczenia utrwalające powyższe zagadnienia.

2.Dla grupy 2, oprócz  w/w wiadomości kulturowych ,proponuję przypomnienie 3. OKRESU WARUNKOWEGO, co jest  kolejnym tematem ( tak byłoby gdyby nie pandemia) w naszym podręczniku -  lekcja 5.1.
Proszę, zapoznajcie się z wyjaśnieniami na str. 112 i wykonajcie poniższe ćwiczenia:

3.Dla moich najstarszych uczniów , czyli dla grupy 3, proponuję materiał gramatyczny  i ćwiczenia na str. 237 w naszym podręczniku : ZDANIA PRZYDAWKOWE= RELATIVE CLAUSES. (w ten sposób zrealizujemy  temat planowany przeze mnie  zgodnie z programem w naszej książce).

Good luck everyone!

E.R.
P.S.

Jeśli chcecie uczęszczać na  nasze zajęcia w roku przyszłym, proszę  już teraz zgłoście  swoją deklarację online.