Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Salskiej w Pabianicach

95-200 Pabianice, ul. Pułaskiego 38
tel./fax. 42 215-20-93
e-mail: mdk@poczta.konsys.pl

Na konkurs wpłynęły 1682 prace ze 185 placówek oświatowych i kulturalnych.
Jury w składzie:
1) Wanda Ugarenko – artysta plastyk
2) Magdalena Możdżeń – artysta plastyk
3) Benedykt Możdżeń – artysta plastyk
przyznało nagrody i wyróżnienia w 12 kategoriach wiekowych.

Kategoria 4-5 lat
Nagrody
I miejsce – Vanessa Molenda (5 lat) – Zespół Edukacyjno-Artystyczny „Przygoda” w Rybniku – op. Krystyna Komorowska
I miejsce – Maria Sroka (4 lata) – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Katarzyna Cupiał
I miejsce – Zofia Zawada (5 lat) – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Renata Ćwiek

Wyróżnienia
• Jędrzej Lichota (5 lat) – Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” w Zakopanem – op. Urszula Gabryś-Suchorab
• Julia Zientek (5 lat) – Zespół Edukacyjno-Artystyczny „Przygoda” w Rybniku – op. Krystyna Komorowska
• Marcelina Chwal (5 lat) – Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, Pracownia Działań Twórczych „Kolor i forma” – op. Paulina Ciska

Kategoria 6 lat
Nagrody
I miejsce – Pola Ścieglińska – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Ewelina Kabaczyńska
I miejsce – Zofia Licińska – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Renata Ćwiek
II miejsce – Zuzanna Kazimierczak – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Bogumiła Mokwińska
II miejsce – Hanna Samociuk – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Ewelina Kabaczyńska
III miejsce – Tomasz Borgosz – Szkoła Podstawowa nr 2 w Przyszowej – op. Małgorzata Hebda

Wyróżnienia
• Lena Kulesza – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Bogumiła Mokwińska
• Lena Korzeniowska – Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze – op. Anna Borsuk-Krasucka
• Maria Tomaszek – Szkoła Podstawowa nr 2 w Przyszowej – op. Małgorzata Hebda

Kategoria 7 lat
Nagrody
I miejsce – Gabriela Żygawska – Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu – op. Małgorzata Magryta
I miejsce – Kinga Ratowt – Pracownia „Podgórze”, Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie – op. Ewa Łozińska
II miejsce – Jakub Łukasz Soprych – Publiczna Szkoła Podstawowa w Pilznie – op. Jolanta Wnęk
II miejsce – Sagitta Janusz – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Bogumiła Mokwińska
II miejsce – Piotr Kowski – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Małgorzata Urbaniak-Wawrzyniak
III miejsce – Julia Basiak – Aleksandrów Łódzki – op. Joanna Tarczyńska
III miejsce – Nadia Bamberska – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska
III miejsce – Alicja Dróżdż – Miejski Dom Kultury w Częstochowie – op. Paweł Sadłocha

Wyróżnienia
• Alicja Dziełakowska – Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, Pracownia działań twórczych „Kolor i forma” – op. Anna Liśkiewicz
• Jan Mirecki – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Korfantowie – op. Krystyna Krzywicka
• Hanna Grobelska – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska

Kategoria 8 lat
Nagrody
I miejsce – Stanisław Krysiński – Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku – op. Renata Włóka
I miejsce – Milena Grzelik – Szkoła Podstawowa nr 2 w Pabianicach – op. Edyta Stępień
II miejsce – Maria Stradowska – Miejski Dom Kultury w Częstochowie – op. Paweł Sadłocha
II miejsce – Maja Czajkowska – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Bogumiła Mokwińska
II miejsce – Agata Oset – Szkoła Podstawowa nr 2 w Pabianicach – op. Edyta Stępień
III miejsce – Zofia Bauer – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Teresa Grzelak
III miejsce – Maja Celmer – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Teresa Grzelak
III miejsce – Anna Pańkowska – Polkowickie Towarzystwo Kulturalno-Edukacyjne „Ikar” – op. Krystyna Bajon

Wyróżnienia
• Hanna Wolska – Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu – op. Małgorzata Magryta
• Iga Gogulska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Pabianicach – op. Emilia Frydrych
• Aleksandra Furman – Szkoła Podstawowa nr 2 w Pabianicach – op. Emilia Frydrych

Kategoria 9 lat
Nagrody
I miejsce – Kacper Jarosz – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Ewelina Kabaczyńska
I miejsce – Małgorzata Piechota – Sułkowicki Ośrodek Kultury – op. Ewa Garbień
I miejsce – Róża Kuźma – Katolicka Szkoła Podstawowa w Łodzi – op. Agnieszka Domagała
II miejsce – Julia Nowak – Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku – op. Renata Włóka
II miejsce – Pola Nowak – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Teresa Grzelak
II miejsce – Klaudia Korecka – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Ewelina Kabaczyńska
III miejsce – Zofia Suligowska – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Krzysztof Rumin
III miejsce – Marta Gralewska – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Małgorzata Urbaniak-Wawrzyniak
III miejsce – Oliwia Przybył – Szkoła Podstawowa nr 10 w Tarnobrzegu – op. Ewa Sowińska

Wyróżnienia
• Franciszek Bartyński – Szkoła Podstawowa w Błażowej – op. Maria Sroka
• Wiktoria Gawlińska – Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, Pracownia działań twórczych „Kolor i forma” – op. Anna Liśkiewicz

Kategoria 10 lat
Nagrody
I miejsce – Zuzanna Bugno – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach – op. Grzegorz Karpiński
I miejsce – Martyna Gołdyn – Szkoła Podstawowa w Izabelowie – op. Zdzisława Budka
I miejsce – Agata Zeman – Zespół Edukacyjno-Artystyczny „Przygoda” w Rybniku – op. Krystyna Komorowska
II miejsce – Natalia Łakomska – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Małgorzata Urbaniak-Wawrzyniak
II miejsce – Julia Krzysztofik – Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubinie – op. Irena Oleksyn
II miejsce – Stefania Rybaczek – Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła” w Łodzi – op. Grażyna Dorosz-Pułko
III miejsce – Tadeusz Krysiak – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Bogumiła Mokwińska
III miejsce – Kinga Klimczak – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Teresa Grzelak
III miejsce – Nataniel Kosecki – Szkoła Podstawowa nr 9 w Pabianicach – op. Beata Zakrzewska
III miejsce – Nadia Burbo – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Małgorzata Urbaniak-Wawrzyniak

Wyróżnienia
• Klaudia Rybak – Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie – op. Joanna Poniatowska
• Julia Soczawa – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Ewelina Kabaczyńska
• Zofia Choncer – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Teresa Grzelak

Kategoria 11 lat
Nagrody
I miejsce – Monika Filipiak – Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze – op. Anna Borsuk-Krasucka
I miejsce – Michalina Służałek – Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku – op. Renata Włóka
II miejsce – Tymoteusz Podczaski – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Małgorzata Urbaniak-Wawrzyniak
II miejsce – Amelia Tomkiewicz – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Krzysztof Rumin
II miejsce – Mikołaj Pietraszek – Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie – op. Joanna Poniatowska
III miejsce – Eliza Pupiec – Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu – op. Małgorzata Magryta
III miejsce – Emilia Miklas – Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubinie – op. Irena Oleksyn
III miejsce – Alina Krutkowska – Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze – op. Anna Borsuk-Krasucka
III miejsce – Martyna Gałek – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Teresa Grzelak

Wyróżnienia
• Alicja Rutkowska – Navicula Centrum – Szkoła Podstawowa w Łodzi – op. Marlena Wojtaszek

Kategoria 12 lat
Nagrody
I miejsce – Kamila Głutkowska – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Ewelina Kabaczyńska
I miejsce – Marianna Pawlak – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska
I miejsce – Lena Kolanko-Kosowska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Brzozowie – op. Lucyna Dobrowolska
II miejsce – Pola Kulik – Szkoła Podstawowa Fundacji Oświatowej „Nasza Szkoła” w Łodzi – op. Grażyna Dorosz-Pułko
II miejsce – Igor Staszewski – Społeczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Warszawie – op. Bernadetta Obrębowska
II miejsce – Kamil Morgała – Zespół Edukacyjno-Artystyczny „Przygoda” w Rybniku – op. Krystyna Komorowska
III miejsce – Katarzyna Suligowska – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Krzysztof Rumin
III miejsce – Rozalia Wiśniewska – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska
III miejsce – Nela Blötenkamper – Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze – op. Ewa Nyc
III miejsce – Julia Draczyńska – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Teresa Grzelak
III miejsce – Magdalena Wojdyła – Sułkowicki Ośrodek Kultury – op. Ewa Garbień

Kategoria 13 lat
Nagrody
I miejsce – Zofia Kawełczyk – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Renata Ćwiek
I miejsce – Marzena Rykała – Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku – op. Renata Włóka
II miejsce – Natalia Płaczkowska – Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie – op. Joanna Poniatowska
II miejsce – Maja Błaszczak – Szkoła Podstawowa nr 51 w Lublinie – op. Mariusz Kowal
II miejsce – Artur Rolicz – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Teresa Grzelak
II miejsce – Małgorzata Jakubowska – Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku – op. Renata Włóka
III miejsce – Helena Lisiecka – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Anna Ucińska
III miejsce – Paulina Bogiel – Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu – op. Małgorzata Magryta

Wyróżnienia
• Kinga Augustyniak – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski

Kategoria 14 – 15 lat
Nagrody
I miejsce – Jagoda Skóra (14 lat) – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Teresa Grzelak
I miejsce – Karolina Szołtysek (14 lat) – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Krzysztof Rumin
II miejsce – Zofia Kubiak (14 lat) – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Małgorzata Urbaniak-Wawrzyniak
II miejsce – Pola Pasternak (15 lat) – Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” w Zakopanem – op. Urszula Gabryś-Suchorab
II miejsce – Julia Gajder (15 lat) – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Renata Ćwiek
III miejsce – Nikola Laskowska (14 lat) – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Małgorzata Urbaniak-Wawrzyniak
III miejsce – Vanessa Kosecka (15 lat) – Pabianice – op. Beata Kosecka

Wyróżnienia
• Zofia Lisiecka – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Anna Ucińska

Kategoria 16 – 19 lat
Wyróżnienia
• Wiktoria Bylinka (17 lat) – Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” w Zakopanem – op. Urszula Gabryś-Suchorab
• Karolina Dziki (16 lat) – Kraszew – op. Barbara Dziki
• Gabriela Olewicz (16 lat) – Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku – op. Renata Włóka

Kategoria specjalna
Wyróżnienia
• Wojciech Gajzler – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
• Kinga Kruk – Szkoła Podstawowa w Chechle – op. Anna Kruk
• Krystian Klubicki – Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych w Częstochowie – op. Katarzyna Pohorecka
• Adrian Małecki – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi, Klub „Marzenia” – op. Bogumiła Mokwińska
• Paweł Słomski – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi, Klub „Marzenia” – op. Bogumiła Mokwińska
• Malwina Doniak – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi, Klub „Marzenia” – op. Bogumiła Mokwińska
• Tomasz Pagacz – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi, Klub „Marzenia” – op. Bogumiła Mokwińska
• Fabian Bugaj – Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych w Częstochowie – op. Katarzyna Pohorecka
• Iwona Garbaciak – Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych w Częstochowie – op. Katarzyna Pohorecka
• Katarzyna Zawadzka – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi, Klub „Marzenia” – op. Bogumiła Mokwińska

Zapraszamy na uroczystość wręczenia nagród i otwarcia wystawy,
która odbędzie się
13 grudnia 2019 r. o godz. 16:30
w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury.
Prosimy o potwierdzenie przybycia na uroczystość.


Laureatów z województwa łódzkiego prosimy o osobisty odbiór nagród i wyróżnień w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury.
Placówka wysyła nagrody tylko dla laureatów spoza województwa łódzkiego.